piątek, 3 maja 2019

Pojezierze Brodnickie na całego (6.08.2016)

Powiedzieć, że podczas tej wyprawy pogoda nie dopisywała, to nic byłoby nie powiedzieć, ale i tak chyba była to najwspanialsza wycieczka na tej trasie...

Niedaleko za Lipinkami... Mgła, zimno, brrr. A tu jeszcze 35 km przed nami...Na co się gapisz, człowieku?O, holender!Jesteśmy już w Łąkorzu.Kościół pw. św. Mikołaja widziany od strony cmentarza.
Tu jest początek szlaku, którym będziemy podążać przez wiele, wiele kilometrów.Leśniczówka.
Każdego roku nieco modyfikuję tę trasę, tym razem modyfikacja nie przyniosła zbyt ciekawych wrażeń, za to jak zwykle nieco trasa się wydłużyła, bo mapa z rzeczywistością często niezbyt się zgadza...Spotkanie z sarną, niestety bardzo krótkie :)Bardzo urokliwe i ukryte w lesie jezioro Okonek.W miejscu dawnej osady Białe.


Jezioro Białe.Na tej wycieczce nie tyle pomyliłem drogę, co okazało się, że przejść wzdłuż brzegu jeziora Wielkie Partęczyny tak jak chciałem, po prostu nie da się. W związku z tym musiałem mocno nadrabiać trasę.
O ile dobrze pamiętam, to kanał łączący jezioro Łąkorz i jez. Wielkie Partęczyny.A to już kanał łączący jeziora Małe i Wielkie Partęczyny.Na plaży fajnie jest. Choć pogoda taka sobie.Rezerwat przyrody Okonek. Ale to już inne jezioro niż te na początku.Za chwilę lunie deszcz. Żegnamy jezioro Wielkie Partęczyny.Jezioro Dębno.Tajemniczy nagrobek przy drodze.Jezioro Robotno.

Czy coś się udało złapać, tego nie wiem.Jezioro Kurzyny.
Widok z mostka na Skarlance.Dotarliśmy już nad Bachotek.
3 komentarze:

  1. Inspirujący blog, pełen pozytywnej energii :) Widać, że blog prowadzony jest z sercem. Pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń
  2. Miejsce pełne pozytywnej energii :) Widać, że blog prowadzony jest z sercem. Pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała wyprawa! Pozdrawiam serdecznie! ;)

    OdpowiedzUsuń