niedziela, 5 kwietnia 2020

Po Dzikim Zachodzie i Mordorze - Warszawa 22-23 kwietnia 2017

Sympatyczne życzenia w pewnej kamienicy przy ul. Barskiej.Spacerując po Ochocie...


Niby zwykłe zdjęcie, a jednak ma coś w sobie... Ciekawe, że w kolorze czarno-białym ma niemal takie same kolory, jak w kolorze...Jesteśmy na spacerze "Dziki Zachód - gdzie diabeł mówi dobranoc", prowadzonym przez Rafała Dąbrowieckiego z Butem po Wawie.Dziury po kulach doskonale się zachowały.Klimacik jest, nie ma co. Nam nikt nie proponował na szczęście "Kup Pan cegłę" :)


Muzeum Woli przy ul. Srebrnej. Wówczas było chyba zamknięcie, dziś jest otwarte, a w zasadzie będzie, jak ustanie epidemia.Stare i nowe.Mural patriotyczno-piłkarski.Czasem, by dostrzec jakiś ciekawy element, trzeba unieść oczy w górę...Kilka anegdotek pana przewodnika pod Sienna Center.To byłby dobry materiał na zagadkę - na szczycie jakiego znanego budynku Dzikiego Zachodu znajduje się taki element? No ale rozwiążę od razu - Kamienica Wolfa Krongolda "Pekin" - Złota 83. Kto by pomyślał, że słynne Złote Tarasy też mieszczą się przy tej ulicy, tylko na jej drugim końcu.

Drogowskazy wielojęzyczne. Kierują do resztek muru getta.


Pańska 61 - blok "Czterdziestolatka".Tego obiektu chyba przedstawiać nie trzeba.Jedziemy w stronę dzielnicy "szklanych domów".Mariusz Prządak z Praskiej Ferajny - nasz przewodnik po Mordorze - udziela wywiadu Radiu Dla Ciebie.


Każda wycieczka Praskiej Ferajny to zawsze spojrzenie w przeszłość danego miejsca. Nie inaczej było i tym razem.Park Postępu przy skrzyżowaniu Domaniewskiej z ulicą Postępu.Trinity Park III.Obok luksusowych biurowców można trafić i na bardziej zapuszczone miejsca.Dziś ten bank ma już nieco krótszą nazwę.


Przystanek Warszawa Służewiec - popularne miejsce wystawiania mandatów osobom przechodzącym przez tory w nieprawidłowym miejscu.


W stronę Okęcia.Całkiem ciekawa współczesna architektura.


Z wizytą na osiedlu prototypów. Dla zainteresowanych historia tego miejsca: Osiedle prototypówKończymy spacer w okolicy Galerii Mokotów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza