piątek, 27 maja 2011

Toruń Podgórz - poligon wojskowy - Aleksandrów Kujawski - Las Białobłocki - Nieszawa - leśnictwo Mień - Włęcz - Łęk-Osiek - Osiek nad Wisłą - Grabowiec - Złotoria - Kaszczorek - część 2

Mostek na rzece Mień niedaleko ujścia do Wisły.

Niedaleko leśnictwa Mień można napotkać pozostałości dawnego młyna. Nie mieliśmy czasu, by przyjrzeć się temu bliżej, ale w sieci widziałem nawet zdjęcia ze środka tego obiektu.


Tutaj mamy okolice miejscowości Włęcz lub Łęk-Osiek. Wyjątkowo podle się tędy jeździ - jak nie głęboki piach, to kilka kilometrów jazdy po betonowych płytach.
Szkoła w Osieku.
Tablica pamiątkowa umieszczona gdzieś chyba w pobliżu osieckiej poczty.

Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Jezusa w Osieku.

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, w Grabowcu jest ul. Obi-Wana Kenobiego.

Kościół w Grabowcu. Robiło się już coraz ciemniej...

Ulica Kubusia Puchatka w Złotorii.

Kościół św. Wojciecha z 1906 r. w Złotorii.

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaszczorku.

Luksusowe osiedle Nad Doliną w Toruniu.

1 komentarz:

  1. Szkoła została uchwycona, jednak po lewo nie załapał się jeden z najstarszych zabytków Osieka. Mam na myśli figurę Matki Boskiej Skępskiej. Za plecami fotografa jest budynek w którym mieści się Przedszkole, Biblioteka oraz Poczta. Właśnie na ścianie tego budynku znajduje się pokazana tablica ofiar z II wojny światowej. Podobna tablica znajduje się po lewej stronie miejscowego kościoła. A co do tych płyt betonowych, jest to pozostałość po nigdy nie wybudowanej tamie na Wiśle na wysokości Osiek - Ciechocinek:)

    OdpowiedzUsuń