wtorek, 6 listopada 2012

Gotye w Warszawie - 5.11.2012Muzyka Gotye bez obrazów, takich jak choćby teledysk do State Of The Art (powyżej), sporo traci. Ale na koncercie, gdy mamy i obrazy, i artystę na żywo, a do tego mniej plastikowe, a bardziej naturalne i rockowe brzmienie - to jest dopiero odjazd.
Pierwszy raz byłem na koncercie na Torwarze i muszę przyznać, że akustyka na tym obiekcie jest całkiem dobra, a jest to w sumie sala pośrednia między typowo klubowymi małymi obiektami a wielkimi stadionami, także kontakt z artystą jest w miarę dobry.
To, co mnie nieco zaskoczyło, to fakt, że Wally sporą część koncertu spędził, grając na perkusji i to np. obok "stałego" perkusisty. W pewnym momencie chyba nawet wszyscy muzycy grali na bębnach bądź innych instrumentach perkusyjnych.
Wokalnie było super, muzycznie też nieźle (specjalista od sampli spisał się nieźle - wbrew pozorom jego zadanie nie jest takie proste).
Największy minus (choć trudno brać to pod uwagę) to:
a) brak Kimbry bądź innego chórku kobiecego (część podkładów z chórkami Gotye leciała z taśmy, a w STIUTK wokalu żeńskiego nie było wcale)
b) support - niejaki Jonti (czytaj: dżonti) - to, co on zaprezentował, co połączenie dubstepu, breakbeatu z wokalem w stylu mocno niedopracowanym i infantylnym oraz "humor", dziwne wizualizacje oraz gra na różnych gitarach - zabawkach, gdzie do tych upalonych beatów grywał bluesowe solówki. Można to potraktować jako żart, a najlepiej pominąć milczeniem, bo człowiek wydawał się sympatyczny.
Próbkę "twórczości" macie tu:
http://soundcloud.com/jontidanimals


Lista utworów:
1. Making Mirrors
2. The Only Way
3. What Do You Want?
4. Easy Way Out
5. Eyes Wide Open
6. Smoke and Mirrors
7. State of the Art
8. perkusyjna improwizacja
9. Thanks for Your Time
10. Don't Worry, We'll Be Watching You
11. Dig Your Own Hole
12. Night Drive
13. Giving Me A Chance
14. Bronte
15. Somebody That I Used To Know
16. Save Me
17. Hearts a Mess
Encore:
18. Seven Hours With a Backseat Driver
Encore 2:
19. Learnalilgivinanlovin

Na YT jest parę filmów z koncertu... Można zobaczyć, aczkolwiek słabo raczej oddają nagłośnienie i klimat na Torwarze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz