wtorek, 3 września 2013

Podwójna zagadka

Pozostałe zdjęcia z Zagrzebia dodam później, tym razem jednak pozwolę sobie zadać zagadkę. Kto nie wie, że lubię zagadki, ten widać nie był nigdy na moim forum z zagadkami, które (chwilowo) leży odłogiem: zagadkimuzyczne.phorum.pl. No ale tym razem dwa zdjęcia z terenu Torunia. Jedno dość proste, a drugie bardzo trudne. Gdzie zostały wykonane te fotografie?
Czy ktoś zgadnie?
Foto 1.:

Foto 2.:
Drugie foto tak w ogóle nie przedstawia niczego konkretnego, więc może ktoś spróbuje chociaż trafić w dzielnicę (aczkolwiek będzie to bardzo trudne).

Jak nie będzie poprawnych odpowiedzi, wkrótce dam wiele mówiące podpowiedzi zwłaszcza do foto nr 2.

Podpowiedzi.
Zdjęcie z drugiej strony tego cieku wodnego zamieszczonego na foto nr 1:

No a do foto nr 2 daję zdjęcie zrobione z tej samej ulicy, ale po drugiej stronie.

Odpowiedzi nadal brak, więc ostatnie podpowiedzi.

Podpowiedź do foto nr 1:

Podpowiedź do foto nr 2:

"Fotki uzupełniające" do foto nr 1. Naprawdę piękne to miejsce!

Z kilometr wcześniej po wyjściu z dużej "kupy piachu":

Surowiec na piwko rośnie tu obficie.


POLOMarket - "mój ulubiony".
Ciek paręset metrów dalej jest już nieskanalizowany i płynie zdecydowanie żwawiej.

Kiedyś wrzucę więcej zdjęć z tego wypadu, choć teraz już z jedną trzecią wyczerpałem. Toruń najbardziej lubię taki, gdzie jest mało "cywilizacji"...

9 komentarzy:

 1. Pierwsze to Bacha gdzieś hmm w okolicach Polmosu i ul. Batorego? Bo z terenem Rubinkowa I taka kładka mi się nie kojarzy.

  Drugie mogło być wszędzie i nigdzie, poproszę o podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadna Bacha ani Zośka to nie jest. No i lokalizacja chybiona. Daję więc wskazówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpowiedź do foto nr 2 sugeruje nam okolice ul. Andersa, znaczy się Ohio, Meksyk, czy jak się tamto siedlisko z ul. Letnią na czele nazywa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy zjawisko nr 1 jest stosunkowo nowe i tajemnicze? Bo jak tak, to ja wiem co to. Ale nie powiem, bo gram na kodach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedź nr 2 - brawo. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione z ulicy Andersa. Pierwsze to kępa drzew (dosłownie kilka) przy strumyku przy Pstrowskiego. Krowa pasąca się tam "leguralnie" znajduje się mniej więcej w okolicach ulicy Sinorackiej (dość duży zoom), no a trzeci obiekt to już chyba jasne - dawny budynek wojskowy - podobno izba chorych. Więc brawo.
  Co do "zjawiska na 1" - dam jeszcze dziś wieczorem ostatnie zdjęcie z okolic. "Wiem, ale nie powiem" - to domena pana Jarosława K. Ale myślę, że to nie to, co się ANEKtatorowi wydaje. Także chwila cierpliwości...

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby nie było, że jestem podobna do Jarosława K. :P Północ Torunia, za Wrzosami. Czy to to?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie, to nie to... Podpowiedź za 5 minut.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdjęcie polomarketowe podpowiada mi, że może chodzić o pewną strugę wypływającą z terenu Brzozy Toruńskiej, płynącą wzdłuż ul. Spacerowej w Czerniewicach i kończącą swój bieg w Wiśle na południe od zamku w Złotorii po drugiej stronie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brawo! Oficjalnie nazywa się to: Kanał Czerniewicki - Brzoza. Pierwsze zdjęcie z ostatniej podpowiedzi pokazuje miejsce tuż za dawną żwirownią, gdzie można albo wejść na górę i utonąć w piachu, albo na dole utonąć w błocie. Wybrałem pierwszą opcję. Ogólnie to tereny są znane głównie wędkarzom, a naprawdę jest na czym oko zawiesić. Kiedyś wrócę w ten rejon na pewno. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń