środa, 22 lutego 2023

Sowie bezalkoholowe - bezalkoholowe cz. 203

W ubiegłym roku wakacje spędzałem m.in. w Górach Sowich, toteż nic dziwnego, że zapoznałem się ze smakiem piwa, które można było dostać nawet w barze na Wielkiej Sowie. 












Nie zawsze uda się zrobić ostre zdjęcie. Degustacje w plenerowych warunkach oraz przypadkowych miejscach czasem powodują pewne perturbacje.












Etykieta o nieregularnym kształcie przyciąga wzrok, bo jej centralnym punktem jest wieża na Wielkiej Sowie. Niestety, w czasie kiedy byłem w 2022 roku, dalej trwał jej remont i nie można było wejść do środka. Estetykę etykiety oceniam w miarę pozytywnie.












Browar Wielka Sowa pochodzi z Bielawy, miejscowości w powiecie dzierżoniowskim.












Doceniam bardzo obszerne informacje o składzie. Goryczkę producent ocenia na 1/6, ekstrakt to 7% wag., zawartość alkoholu poniżej 0,5% obj., w 100 ml znajdziemy 26 kcal oraz aż 5,8 g cukrów. A poza tym:

Piwo bezalkoholowe APA, jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Składniki: woda, słód jęczmienny, słód żytni, płatki owsiane, chmiel, drożdże. 

Skład typowy dla APA, zobaczymy, jak ze smakiem.


 










Na czarnym kapslu dumnie widnieje logo browaru. Całkiem sympatyczne, choć trochę przegadane.












Piana gruboziarnista średnia, szybko się dziurawi i zeruje, ale zostawia jakiś tam lacing, kolor ciemnopomarańczowy, napój mętny, widać drobinki zawiesiny. Zapach pomarańczowy, nieco chmielowy, wytrawny. W smaku bardzo dobra APA, goryczkę producent określił na 1/6, ale w rzeczywistości jest ona długo wyczuwalna w jamie ustnej. Jest to piwo bardzo podobne w smaku do Miłosława. Bardzo polecam. Szkoda tylko, że nie jest powszechnie dostępne.

Druga degustacja po wielu miesiącach, z której pochodzi ostatnie zdjęcie, całkowicie potwierdza powyższą opinię. 

Ocena ogólna: 9/10
Cena: 6,99 zł/Carrefour Express Walim
Piwo można kupić tu: KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam i umieszczanie linków zabronione. Takie komentarze nie będą akceptowane.