czwartek, 10 czerwca 2021

Svijany Svijanský Vozka - bezalkoholowe cz. 107

W moim zestawieniu jest mnóstwo piw z browarów, które dobrze znam i trochę tych, o których nie wiem nic, a wręcz widzę pierwszy raz w życiu. Do takiej kategorii zalicza się bezalkoholowa propozycja od czeskiego browaru Svijany, największego w kraju libereckim, z długą tradycją, bo od roku 1564.
Dawno nie mieliśmy tak ciemnej butelki. Pomyśleć by można, że w środku spoczywa jakiś porter albo nawet Russian Imperial Stout.Nie da się ukryć, że etykieta jest maksymalnie oldschoolowa, a wręcz nawet stylizowana na historyczną. Jak dla mnie koncepcja całkiem ok. 
Projekt na szyjce butelki utrzymany jest w tym samym stylu. Jeden minus - etykieta jest wydrukowana na papierze bardzo kiepskiej jakości i się odkleja.
Kapsel zaprojektowany też fajnie, dobry dla motocyklistów xd, ale wygląda, jakby jechał z antypodów, a nie z Czech...


 


Przechodząc do tylnej etykiety, widzimy, że na tłumaczenie nasz kraj nie zasłużył, produkt widać przeznaczony tylko na czeski i słowacki rynek.

Zawartość alkoholu poniżej 0,5%. Piwo bezalkoholowe jasne. Składniki: woda, słód jęczmienny, ekstrakt słodu jęczmiennego, kwas mlekowy, produkty chmielowe, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy. Pasteryzowane.

Cóż, czeskie lagery mają swoje stałe składniki i tutaj wszystkie one są. Kalorii jest niewiele, cukrów również, bo 1,8 g. Nalewamy zatem.
 
Zapach słodowy niezbyt silny. Kolor jasnobrązowy/ciemnozłoty. Nagazowanie średnie. Piana dość spora, opada w średnim tempie, prawie bez lacingu. Goryczka ledwo wyczuwalna, wyjątkowo niski musiał być ekstrakt. Lekkie klimaty brzeczkowe, a poza tym idzie to w stronę wody. Nic porywającego.

Ocena ogólna: 3,5/10
Cena: 5,49 zł/8-ZERO, Allegro
Piwo można kupić tu: KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz