niedziela, 21 lutego 2021

Raciborskie Bezalkoholowe Ciemne - bezalkoholowe cz. 82

 Browar w Raciborzu ma tradycje sięgające 1567 roku.












Piwo ciemne musi być w ciemnej butelce. Ta jest z tych zwrotnych. Na pierwszy rzut oka wygląda solidnie.












Cóż, ciekawa ta informacja, że mamy piwo dolnej fermentacji. Dość rzadko się ją spotyka na butelkach. Etykieta jest ciekawa, zawiera w sobie chyba zarys budynków Raciborza. Grafika przejrzysta, podoba mi się. Przy okazji jeszcze podam dane piwa, które odczytałem z ich strony internetowej: goryczka 2/5, słodycz 4/5.












Na szyjce butelki mamy informację o tym, że to już 454 lata od założenia browaru. W przypadku polskich piw podkreślanie ich długoletnich tradycji to jedno z podstawowych oręży w rękach marketingowców.












Kapselek zaprojektowany jest dla mnie średnio, ale przynajmniej dobrze wykonany - nie ma odprysków ani innych wad materiałowych.




















Jeśli chodzi o składniki odżywcze, to kalorii jest mało, a cukrów tak średnio.
Piwo ciemne, bezalkoholowe, pasteryzowane. Składniki: woda, słody jęczmienne: jasny (UE), monachijski, karmelowy, palony, słód żytni, cukier, chmiel goryczkowy i aromatyczny.

Obecność słodów karmelowego i palonego dość precyzyjnie pokazuje, jakie typu to piwo.


 










Piana średnia, szybko znika, bez lacingu. Zapach karmelowy. Kolor ciemnobrązowy z odcieniem rubinowym, jak spojrzy się pod światło. Wysycenie raczej słabe. W smaku dominuje słodowość, karmel, akcenty wiśniowe. Mniej słodkie niż Karmi. Goryczka śladowa, choć po kilku łykach zostaje na języku, chmielu nie czuć. Trochę jednak wodniste. Jako dodatek do obiadu jak najbardziej, ale do samodzielnej degustacji niekoniecznie

Ocena ogólna: 5/10.
Cena: 5,20 zł/Centrum Edukacji Browarniczej Piotrków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam i umieszczanie linków zabronione. Takie komentarze nie będą akceptowane.