Niektóre z piw w tym teście były wyczekiwane, po inne sięgałem z ciekawością, bo nie wiedziałem, czego można się spodziewać. Jednak ta Warka zdecydowanie nie należy do tych kategorii. Tutaj wiedziałem od razu, co dostanę.
Puszka z wielkim 0 w środku nie razi, zapowiada wielkie orzeźwienie, przynajmniej ja to tak odbieram.
Po bokach marketingowe informacje dla naiwnych. Przyznam, że w tym teście bywam złośliwy, ale to, że pula jest tak duża umożliwia mi być dość mocno wyczulonym na wszelkiego rodzaju ściemy.
Niektórzy producenci właśnie stosują taktykę pionowego umieszczania składu, być może dlatego, żeby mało kto tam spoglądał. A mamy tutaj m.in. jedną z wyższych zawartości cukrów w 100 g napoju - aż 7,1 g. Po wprowadzeniu podatku cukrowego na pewno tego typu radlery mocno zdrożeją.
Bezalkoholowy napój piwny. Piwo bezalkoholowe Warka (40%) z lemoniadą o smaku grejpfruta i pomarańczy (60%), pasteryzowane, alk. 0,0%. Składniki: woda, cukier, słód jęczmienny, soki z zagęszczonych soków: cytrynowy (2,8%), pomarańczowy (1,2%), grejpfrutowy (1,0%), ekstrakt z cytryny, naturalny aromat grejpfruta z innymi naturalnymi aromatami, koncentrat soku z czarnej marchwi, stabilizator (mączka chleba świętojańskiego) ekstrakt z chmielu i chmiel.
Chmiel na ostatnim miejscu, a poza tym cała litania w składzie i tylko 40 procent piwa. Nie wygląda to najlepiej.
Piwo przegazowane strasznie, piana dość spora, ale znika błyskawicznie, lacingu brak. Zapach nawet dość przyjemny, grejpfrutowy, kolor też charakterystyczny dla tego owocu - uzyskany z koncentratu z czarnej marchwi. W smaku jest wyczuwalna poza sztucznymi aromatami cytrusowymi straszna słodycz, do tego metaliczny posmak (z puszki?). Akcentów piwnych brak. O tej Warce można powiedzieć tyle: jaki pan, taki kram.
Ocena ogólna: 3/10
Cena: 4,19 zł/Centrum Edukacji Browarniczej Piotrków
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Spam i umieszczanie linków zabronione. Takie komentarze nie będą akceptowane.