sobota, 23 października 2021

Birell Hrozno - bezalkoholowe cz. 133

Powoli kończymy ze radlerami zza naszej południowej granicy. Tym razem wchodzi na stół puszka z winogrami w nazwie. 
Prawdę mówiąc, jak zobaczyłem tę puszkę, to sądziłem że owoce na niej przedstawione to porzeczki, a nie winogrona. Ale ogólnie, jak już parę razy wspominałem, ten layout graficzny bardzo mi się podoba. Strona w drugim języku:
Czas na zapoznanie się ze składem. Tęsknię już trochę za polskimi piwami, bo nie muszę wtedy używać translatora.

Bezalkoholowy napój mieszany z piwa bezalkoholowego o smaku winogronowym. Pasteryzowany. Zawartość alkoholu: max. 0,3% obj. Skład: woda, bezalkoholowe piwo jasne 30% (woda, słody jęczmienne, produkty chmielowe, kwas mlekowy), cukier, koncentrat soku z cytryny 2,3%, naturalne aromaty, sok winogronowy z koncentratu 0,2%, koncentrat barwiący z batatów i krokosza barwierskiego, witamina B5, witamina B6, Zawartość soku owocowego w produkcie gotowym 2,5%, gazowany dwutlenkiem węgla.

Tutaj niestety proporcje piwa do lemoniady są jak 30:70, więc słabo. Śladowa obecność soku z winogron raczej też dobrze nie wróży...
W 100 ml są 24 kcal i 5 g cukru, więc dość sporo.
Większość tych Birelli smakowych ma niebieskie zawleczki. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Kolor jasnobrzoskwiniowy. zapach - trochę winny, trochę porzeczkowy. Piana mała, bardzo nietrwała, szczątkowy lacing. Nagazowanie dość mocne. Smakuje trochę jak cydr, ale nie do końca sfermentowany i mniej słodki. Goryczka śladowa, przeciętna kwaskowość. Po wypiciu większej ilości pozostaje wrażenie, że za smak odpowiadają aromaty, a poza tym nic tam więcej się nie kryje. 

Ocena ogólna: 4/10
Cena: 5,45 zł/drinkperium - Allegro
Piwo można kupić tu: KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz