niedziela, 10 października 2021

Okocim Radler 0,0% Jabłko z Czereśnią - bezalkoholowe cz. 129

Na chwilę opuszczamy oranżady marki Birell i bierzemy na tapet coś bardziej polskiego.
Zwrotna butelka oraz etykieta robią bardzo dobre wrażenie. Wszystko jest zarazem czytelne, nowoczesne, klarownie zaprojektowane.
Czy jabłko i czereśnia to dobre połączenie. Tych drugich owoców to prawdę mówiąc prawie nie jadam, więc nie wiem...
Na szyjce z przodu mamy wyraźny komunikat o bezprocentowości (pomaga to wyłowić czasem towar w sklepie wśród piw procentowych).


Komunikat piwowara o tym, że napój ma polską duszę przyjmuję na słowo, ale z lekkim przymrużeniem oka.
Przekręcając dalej, trafiamy na szczegóły. I tu jest pies pogrzebany, bo te najistotniejsze informacje zapisane są najmniejszą czcionką. Przypadek? Nie sądzę.
Zalecana temperatura podania to 4 stopnie, należy serwować w szklance. W 100 ml jest 26 kcal oraz 5 g cukrów. A jeśli chodzi o skład:

Mix piwa bezalkoholowego z lemoniadą o smaku jabłkowo-czereśniowym, pasteryzowane, alk. 0,0%. Zawiera cukier i substancję słodzącą - glikozydy stewiolowe. Składniki: woda, słód jęczmienny, cukier, sok jabłkowy* (1,5%), sok z limonki* (1,4%), dwutlenek węgla, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), naturalne aromaty, koncentrat barwiący z czarnej marchwi, sok z czereśni* (0,1%), substancja słodząca (glikozydy stewiolowe), chmiel. *wyprodukowano z zagęszczonych soków owocowych. 

Oj, Boże..., Boże..., Boże... Bożenko. Co to ma być? Słodkie jabłko, słodka czereśnia w zawrotnej objętości 0,1%, cukier i glikozydy stewiolowe. No jest i chmiel, a jak. Na szarym końcu. Ale może będzie dobre. Zobaczymy.

Pochwalić za to można bez wątpienia elegancki kapsel.
Producent kolor określił jako bordowy, jak dla mnie jest ciemnoróżowy. Zapach landrynkowy, wiśniowy. Piana niska, szybko znika, bez lacingu. Nagazowanie i nasycenie średnie. W smaku niewiele się różni od typowej czerwonej oranżady. Jest może trochę więcej nut wiśniowych. Niestety, aromat napoju wydaje się dość sztuczny. Miłośników słodyczy to nie rozczaruje, ale zupełnie brak powiązania z piwem.

Ocena ogólna: 5/10
Cena: 4,19 zł/Torimpex Trade

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam i umieszczanie linków zabronione. Takie komentarze nie będą akceptowane.