poniedziałek, 13 lipca 2020

Fortuna Czarne Bezalkoholowe - bezalkoholowe cz. 12

Czas na drugą propozycję od browaru z Miłosławia.

Piwo czarne, więc dla podkreślenia kontrastu etykieta jest biała.



















Kapsel jest biały bez żadnych dodatkowych napisów. Przyznać trzeba, że to wyrazisty projekt graficzny.

Zbliżenie na etykietę przednią:



















Trafiłem akurat na butelkę zwrotną, co dla mnie jest dość sporą niewygodnością, ale są na pewno zwolennicy takiego rozwiązania. To piwo  należy do kategorii poniżej 0.5 proc. Na etykiecie podany jest też ekstrakt, który wynosi 8,6% wag. A jaki jest skład Czarnego?
Piwo ciemne, bezalkoholowe, pasteryzowane. 
Składniki: woda, słód jęczmienny pilzneński, pszenica, słód żytni, cukier, ekstrakt słodowy jęczmienny, słód jęczmienny palony, chmiel, drożdże, ekstrakt orzeszków kola.




















Co rzuca się w oczy? Dwie rzeczy. Obecność aż trzech rodzajów słodów, z czego dwa to jęczmienne oraz - wymieniony na końcu - ekstrakt orzeszków kola.

A tak piwo prezentuje się po przelaniu:



















Piana jest dość obfita (trzeba uważać z nalewaniem do tak małych szklanek), jednak nie utrzymuje się długo, kolor bardzo ciemny -  przypominający zarówno coca-colę, jak i kwas chlebowy. A jak to smakuje? Na polskim rynku od dawna obecne jest marka Karmi. Ponieważ ono też tu pojawi, więc nie będę spojlerował, jednak by jakoś porównać oba te produkty - powiem tak - tutaj będzie zdecydowanie mniej słodko. Smak jak dla mnie też był bliski podpiwkowi czy kwasowi chlebowemu, jednak jest to zdecydowanie mniej nagazowane, z wyraźnym posmakiem coli. Jest on wyraźny, ale nie - sztuczny ani dominujący. W charakterze to jest to piwo dość zbalansowane. Posmaku goryczki prawie nie ma, ale nie ma też nadmiernej słodkości. Co dobre, da się je pić też nie tylko mocno schłodzone, co w bezalkoholowych produktach nie jest takie oczywiste. Dobre będzie zarówno do obiadu, jak i dłuższego sączenia w towarzystwie. Cena jest dość wysoka jak na bezalkoholowe, jednak niższa niż piw kraftowych. Ogólnie drugi prezentowany tu produkt browaru w Miłosławiu na pewno nie rozczarował mnie.

Ocena ogólna: 8.0/10
Cena: 4,50 zł/Żabka + 0,6 zł - kaucja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam i umieszczanie linków zabronione. Takie komentarze nie będą akceptowane.